Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, “Kriz iddialarının yurt dışı kaynaklı olduğunu gördük ve belgeledik. Bu durumla ilgili hukuki işlemleri başlattık” dedi

İSTANBUL (AA) – UĞUR ASLANHAN – Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, son günlerde bazı gayrimenkul şirketlerinin konkordato talep edeceği, battığı veya iflas edeceği şeklindeki iddiaların ve inşaat şirketlerinin listesinin bulunduğu sosyal medya paylaşımlarını araştırdıklarını, ilgili birimlere, hangi IP’den çıktığına kadar tüm çalışmaları yaptırdıklarını söyledi.

Özyurt, “Özellikle Twitter’da bu paylaşımı ilk dolaşıma sokan hesabın adresi Mısır’dan çıktı. Daha önceki paylaşımlarına baktığımızda tamamen FETÖ dilinin kullanıldığı paylaşımları yapan bu hesabın tweet’lerinin hızlı bir şekilde paylaşıldığını gördük. Kriz iddialarının yurt dışı kaynaklı olduğunu gördük ve belgeledik. Bu durumla ilgili hukuki işlemleri başlattık.” dedi.

Tamer Özyurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, piyasada geçen yıl başlayan bir daralma yaşandığının doğru olduğunu ancak konuşulduğu gibi yıkıcı bir daralma bulunmadığını ifade ederek, ülkenin genel ekonomisinde yaşanan sıkıntıların lokomotif sektör olduğu için kendisini en çok gayrimenkulde gösterdiğini söyledi.

“Her şey güllük gülistanlık demiyoruz ancak öyle iflastır, krizdir gibi söylemler gerçekten hem ülke ekonomisi hem de inşaat sektörü için gerçeği yansıtmıyor” diyen Özyurt, satış adetlerinin azalabileceğini, burada ana etkenin yatırımcıların gayrimenkulden mevduata yönelmesi olduğunu aktardı.

Özyurt, inşaat sektörünü çok büyük bir krizin beklemediğini ifade ederek, şu görüşleri dile getirdi:

“Ülkenin genel ekonomisi ne kadar sıkıntıdaysa inşaat da ancak o kadar sıkıntıda. Olağanüstü, ciddi bir emlak krizi olmaz. Zaten stoklar da bunu gösteriyor. Şu anda Türkiye genelinde 1 milyon adet konut stoku var. Firmalar yeni projeye girmediği takdirde ki şu anda firmalar yeni projeye girmiyor, mevcutları eritiyor, Türkiye’de yıllık en az 500 bin sıfır konuta ihtiyaç var ve bunun da satıldığını düşünürsek toplamda 2 yıllık bir stok var demek… Bu rakam gerçekten yüksek bir rakam değil. Zaten firmalar da karlarından feragat ederek bu satışları gerçekleştiriyor. Sadece firmaların stoklarının yüksek olması değil, sorun; insanların yatırım amacı olarak gayrimenkulü değil, mevduatı görmeleri…”

Sadece zamana ihtiyaçları olduğunu ve son 10 yılda senelik en az 500 bin yeni konut satıldığını belirten Özyurt, geçmiş 10 yılın “gayrimenkulün dönemi” olduğunu, artık gayrimenkulün “yatırımın yıldızı” olduğu dönemin geride kalacağını, yatırımcıdan ziyade ihtiyacı olanların konut alacağını söyledi.

Özyurt, “Ancak ülkemizde çok ciddi şekilde konuta ihtiyacı olan var. Bu kimselerin çok az kısmının bile konuta ulaşması zaten stoku bitirir.” dedi.

– “2 yıl içerisinde sektörün borçları da, stoku da bitecektir”

Tamer Özyurt, artık savaşların şeklinin değiştiğini, para ve ticaret savaşlarının başladığını, bir değişim sürecinde olduklarını ve sancılı bir dönem geçirdiklerini, bu sürecin sonuçlarının Türkiye için iyi olacağını söyledi.

Şirketlerde nakit akışında problem yaşanabileceğini, söz konusu durumun bu şirketlerin yok olacağı anlamına gelmediğini ifade eden Özyurt, şunları kaydetti:

“Son günlerde sosyal medyada bazı gayrimenkul şirketlerinin konkordato talep edeceği, battığı, iflas edeceği şeklinde iddialar şirketlerin isimlerinin bulunduğu bir liste halinde dolaşıma sokuldu. Gayrimenkul şirketlerinin hepsi nakit akışının bozulduğunu ve bunun gayet doğal olduğunu kabul ediyor. Bu şirketlerin tümü borcunun en az 3-4 katı varlığa sahip. Varlıklar bir miktar eriyecektir ama borçlar bitecektir. Bizim tüm projelerimizdeki bitmişlik oranı yüzde 80-85 civarında. Gayrimenkul sektörünün 2 yıl vakti var. Bu 2 yıl içerisinde sektörün borçları da, stoku da bitecektir.”

Hiçbir zaman sektörde krize varacak sıkıntılar yaşanacağına inanmadığını dile getiren Özyurt, “Bizim de borcumuz var ama borcumuzun en az 4 katı malımız var. Belki de en az borcu olan şirketlerdeniz. Rahatız, işimizin başındayız. Gayrimenkul sektörü de tıpkı genel ekonomimiz gibi bir süreçten geçiyor. Bu geçiş süreci nedeniyle nakit akışında sıkıntılar yaşanacaktır. Ancak bu geçiş sürecinin sonu çok iyi olacak. Dediğim gibi, borcumuzun 4 katı mal varlığımız var. Gerekirse bu mal varlığımızla vedalaşırız. Bizler malımıza aşık insanlar değiliz.” şeklinde konuştu.

– “İnşaatta kriz yaşanacağına dair paylaşımlar yurt dışı kaynaklı”

Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özyurt, şu anda piyasaları gözlemlediklerini, ihtiyaçlara göre proje üretimine devam edeceklerini ve yatırımları sürdüreceklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Sosyal medya aracılığıyla çeşitli listeler dolaşıyor. Bu listelerin art niyetli olduğunu düşünüyoruz. Hatta son günlerde bazı gayrimenkul şirketlerinin konkordato talep edeceği, battığı, iflas edeceği şeklindeki iddiaların ve inşaat şirketlerinin listesinin bulunduğu sosyal medya paylaşımlarını araştırdık. İlgili birimlere, hangi IP’den çıktığına kadar tüm çalışmaları yaptırdık. Özellikle Twitter’da bu paylaşımı ilk dolaşıma sokan hesabın adresi Mısır’dan çıktı. Daha önceki paylaşıma baktığımızda tamamen FETÖ dilinin kullanıldığı paylaşımları yapan bu hesabın tweet’lerinin hızlı bir şekilde paylaşıldığını gördük. Kriz iddialarının yurt dışı kaynaklı olduğunu gördük ve belgeledik. Bu durumla ilgili hukuki işlemleri başlattık.

Listelere bakarsanız hep sektörün önde gelen, binlerce kişiyi istihdam eden, ciddi vergi veren şirketleri var. İnsanları, ‘Bu firma da sıkıntıdaysa ekonomide ciddi sıkıntı vardır’ gibi düşüncelere sevk etmek istiyorlar.”

– “Yabancıların ciddi ilgisi sürüyor”

Tamer Özyurt, yabancıya konut satışının ciddi şekilde arttığını, geçen yıl 22 bini aşan yabancıya konut satışının 2018’de ortalama yüzde 30 artarak 30 bine yaklaşacağını bildirdi.

Türkiye pazarının yabancılar için oldukça cazip olduğunu ifade eden Özyurt, “Mütekabiliyetle konut alan yabancılar, şimdi eşine dostuna gayrimenkul aldırıyor. 2014-2015’te konutun metrekaresini bin 500-bin 600 dolara alan yabancılar, şimdi aynı yeri bin dolara alıyor. Türkiye’den konut edinimi onlar için ciddi avantajlı hale geldi.” diye konuştu.

Sektörün önde gelen oyuncularının, içeride daralan pazarı yabancılarla aşmaya çalıştığını belirten Özyurt, yabancıya satışın ülkeye direkt döviz getirdiğini, yabancılara konut satışından elde edilen gelirin 5 milyar doları aştığını ve hedefin 10 milyar dolara ulaşmak olduğunu söyledi.

Karmaşık matematik hesapları yok… Kafa karıştıran kelime oyunları yok…

Sürpriz ara ödemeler yok…

 

Ödül İstanbul,’Bizde Her Şey Net’ kampanyasıyla ev sahibi yapıyor

Özyurtlar Holding, ‘Ödül İstanbul’ projesinde ‘Bizde Her Şey Net’ kampanyasıyla ev sahibi olmayı daha da kolay hale getiriyor. Kampanyaya göre; net 238 bin TL değerindeki 1+1 daireyi 59 bin TL peşin, 48 ay 2 bin 500 TL taksit ve kalan 59 bin TL’yi de teslimde ödemeyle daire sahibi olunabiliyor.

 

Bugüne kadar 60 bin kişiyi ev sahibi yapan Özyurtlar Holding, Beylikdüzü’nde inşa ettiği projesi’ Ödül İstanbul’da ‘bizde her şey net’ kampanyasıyla ev sahibi olmayı daha da kolay hale getiriyor. Kampanya kapsamında net 238 bin TL değerindeki 1+1 daireyi 59 bin TL peşin, 48 ay 2 bin 500 TL taksit ve geri kalan 59 bin TL’yi de teslimde ödeyerek daire sahibi olmak mümkün hale geliyor. Yine net 358 bin TL 2+1 daireyi 88 bin peşin, 48 ay 3 bin 800 TL taksit ve 88 bin TL’yi teslimde ödeme imkanıyla ev sahibi olunabiliyor.

 

Ev sahibi olmayı kolay hale getirmek üzere kampanyalar düzenlediklerini söyleyen Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt “Ödül İstanbul’dan daire almak isteyenler için yeni bir kampanyayı daha hayata geçirdik. Buna göre net 238 bin TL değerindeki 1+1 daireyi 59 bin TL peşin 48 ay 2 bin 500 TL taksit ve geri kalan 59 bin TL’yi de teslimde ödeyerek ve net 358 bin TL 2+1 daireyi 88 bin peşin, 48 ay 3 bin 800 TL taksit ve 88 bin TL’yi teslimde ödeyerek konut sahibi olmak mümkün hale geliyor. Bu kampanyada karmaşık matematik hesapları yok, kafa karıştıran kelime oyunları yok, sürpriz ara ödemeler yok.Bizde her şey net.Her zaman söylediğimiz gibi herkes kampanya yapar Özyurtlar Holding ev sahibi yapar” diye konuştu.

 

‘Ödül İstanbul’39 bin 561 m2 arsa üzerinde, 1+1, 2+1, 3+1 olmak üzere 2 bin 683 konut ve 102 ticari üniteden meydana geliyor. Daire büyüklükleri 64 ila 164 metrekare arasında değişen projede 1+1’ler 238 bin TL, 2+1’ler 358 bin TL fiyatla satışa sunuluyor. Sekiz blok üzerine konumlandırılan ‘Ödül İstanbul’da; park alanları, yüzme havuzu, tenis, kortu, futbol-basketbol sahaları, fitness salonu, güzellik salonu, çocuk parkı, çocuk kulübü, parti salonu, resepsiyon ve 7/24 güvenlik hizmeti, açık-kapalı otopark, kafe ve restoranlar yer alıyor. 900 m2’lik sosyal alan ve bin 550 m2’lik gezi bahçesi ile toplam 2 bin 450 m2 yeşil alanı ve çocuk parkları ile doğal bir park yaşamı sunan ‘Ödül İstanbul’, metrobüse yürüme mesafesinde bulunuyor. 250 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen ‘Ödül İstanbul’un 2019 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

Özyurtlar Holding olarak sektörde 27 yılımızı geride bırakıyoruz. Bugüne dek 60 bin kişiyi ev sahibi yapmanın tatlı gururunu yaşıyoruz.

Merakla beklenen Meydan Ardıçlı projesi için bölgedeki gücümüzü ve tecrübemizi yine güçlü bir şirket olan Bahaş Holding ile birleştirme kararı aldık. Bahaş Holding 25 yıldır sektörde  olan bir firma. Büyük konut sitelerinin yanı sıra, kamu kurum ve kuruluşlarına okul, hastane, yol ve köprüler yaparak anahtar teslimi 100’e yakın projeye imza atmış. Bu projeyi Bahaş Holding iş birliğiyle yürüteceğiz…

Bildiğiniz gibi İstanbul’un hızla gelişen bölgesi Esenyurt ve Bahçeşehir’in keşisim noktası olan bu bölge; ulaşım ağı, konut projeleri, iş merkezleri, oteller, fuar alanları ve alışveriş olanaklarıyla çekim merkezi olmaya devam ediyor.

Esenyurt’un hızla değişen, dönüşen bu kimliğini sizlerin de görmenizi uzun zamandır arzu ediyordum.

Hatta Ödül İstanbul proje lansmanında bu arzumu dile getirmiştim. Sizlerden de olumlu yönde cevaplar alınca bu fikrimi gerçekleştirmek istedim.

Bu nedenle hemen toplantı sonrası sizinle hızlı bir Esenyurt turu yapmayı planladık. Bu gezide Esenyurt’u bizzat kendim sizlere tanıtacağım.

Şimdi ise aylardır lansmanına hazırlandığımız Meydan Ardıçlı projesini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Meydan Ardıçlı, Esenyurt Doğan Araslı Bulvarı üzerinde inşa ediliyor ve Ardıçlı Evlerin hemen yanı başında.

Bu projemiz konut ve alışveriş merkezinden oluşuyor. Bin 683 konut ve 121 ticari üniteyi içinde barındırıyor.

Projemizin teslim tarihini ise 2020 yılının son çeyreği olarak planladık.

67 bin metrekare alan üzerinde 230 bin metrekare kapalı alanda inşa edilecek olan Meydan Ardıçlı, toplam 27 bloktan oluşuyor.

Yatırım değeri 545 milyon TL olan projemizi, iki ila yedi kat arasında değişen yatay mimariye uygun bloklar şeklinde inşa edeceğiz.

Projemiz 1+0, 1+1, 2+1, 3,5+1 ve 4,5+1 olmak üzere beş ayrı daire seçeneğinden oluşuyor.

Projemizde 268 adet 1+0, 849 adet 1+1, 358 adet 2+1, 169 adet 3,5+1 ve 39 adet 4,5+1 daire alternatifi bulunuyor.

Meydan Ardıçlı projesinde alışılagelmiş olan 3+1 ve 4+1 dairelere yer vermedik. Bu projeye fazladan altı metrekarelik odalar ekleyerek konutları çok daha kullanışlı hale getirdik.

Meydan Ardıçlı’da yer alan konutların metrekare birim fiyatları 3 bin ila 4 bin TL arasında değişiyor.

Konutlarla eş zamanlı olarak satışa sunulan ticari alanların büyüklüklerini ise 35 ila bin 122 metrekare arasında planladık.

İstanbul’un gelişen bölgesi Esenyurt Doğan Araslı Bulvarı üzerine konumlandırılan Meydan Ardıçlı, ev sahiplerine ulaşım açısından da büyük rahatlık sunacak. Projenin içinde yer alan metro, Ardıçlı Metro İstasyonu’yla ulaşım sorununu kökten çözecek.

Meydan Ardıçlı, hem modern mimariyi hem de geçmişin estetiğini içinde barındıran bir proje olacak.

Meydan Ardıçlı, zaten hareketli olan bu bölgede iş ve sosyal yaşamı daha da hareketlendirecek.

Bu özel projeyle yine lansmana özel, sınırlı sayıda daire için fazladan indirim fırsatı sunuyoruz.

60 aya kadar şirket bünyesinde vade imkanı sağladığımız bu projeyle, peşin alımlarda yüzde 5 indirim fırsatı bulunduruyoruz. Kişiye özel ödeme planı sunduğumuz bu kampanyayı, 15 Ekim’e kadar devam ettireceğiz.

 

                                                                                             Tamer Özyurt

                                                                 Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Özyurtlar Holding ve Bahaş Holding işbirliğiyle Meydan Ardıçlı görücüye çıktı…

Özyurtlar Bahaş Ortak Girişimi, Esenyurt’ta inşa ettiği Meydan Ardıçlı projesini satışa sundu. Bin 683 konut ve 121 ticari üniteden oluşan Meydan Ardıçlı, şirket bünyesinde 60 aya varan vade imkanıyla lansmana çıktı.

Bugüne kadar 60 bin kişiyi ev sahibi yapan Özyurtlar Holding ve sekiz ayrı sektörde faaliyet gösteren Bahaş Holding, merakla beklenen Meydan Ardıçlı projesini görücüye çıkardı. Özyurtlar ve Bahaş iş birliğiyle hayata geçirilen Meydan Ardıçlı, Esenyurt’un en önemli akslarından Doğan Araslı Bulvarı üzerinde inşa ediliyor. Konut blokları, rezidans ve alışveriş merkezinden oluşan Meydan Ardıçlı, bin 683 konut ve 121 ticari üniteyi bünyesinde barındırıyor.

2019 yılının son çeyreğinde teslim edilmesi planlanan Meydan Ardıçlı, 1+0, 1+1, 2+1, 3,5+1 ve 4,5+1 olmak üzere beş ayrı daire seçeneği sunuyor. Meydan Ardıçlı projesinde alışılagelmiş olan 3+1 ve 4+1 daireler yer almazken, fazladan altı metrekarelik odalarla konutlar çok daha kullanışlı hale geliyor. Projenin metrekare birim fiyatı 3 bin ila 4 bin TL arasında değişirken, konutların metrekare büyüklükleri ise 41 ila 228 metrekare arasında farklılık gösteriyor. Konutlarla eş zamanlı olarak satışa sunulan ticari alanların büyüklükleri ise 35 ila bin 122 metrekare arasında planlandı.

Yatırım değeri 545 milyon TL

67 bin metrekare alan üzerinde 230 bin metrekare kapalı alanda inşa edilecek olan Meydan Ardıçlı, toplam 27 bloktan oluşuyor. Yatırım değeri 545 milyon TL olan proje, iki ila yedi kat arasında değişen yatay mimariye uygun bloklar şeklinde inşa ediliyor. İstanbul’un gelişen bölgesi Esenyurt Doğan Araslı Bulvarı üzerine konumlandırılan Meydan Ardıçlı, ulaşım rahatlığı açısından dikkat çekiyor. Hem oturumcu hem de yatırımcı için cazip imkanlar sunan projede F bloklar prestij kitlesine, A ve D bloklar genç kitleye, B ve C bloklar ailelere hitap ediyor. 

60 aya kadar vade fırsatı

Meydan Ardıçlı projesinde lansmana özel, sınırlı sayıda daire için fazladan indirim fırsatı sunuluyor. 60 aya kadar şirket bünyesinde vade imkanı sunulan projede, peşin alımlarda ise ekstra yüzde 10 indirim fırsatı var. 15 Ekim’e kadar sürecek olan kampanyada ayrıca kişiye özel ödeme planı da seçenekler arasında yer alıyor.

Meydan Ardıçlı projesini, Bahaş Holding iş birliğiyle gerçekleştireceklerini belirten Özyurtlar Bahaş Ortak Girişimi Eş Başkanı Tamer Özyurt, projenin hem modern mimariyi hem de geçmişin estetiğini içinde barındırdığını söyledi. Bölgenin ulaşım akslarıyla dikkat çektiğini vurgulayan Özyurt, projenin içinde yer alan metronun Ardıçlı İstasyonu’yla ulaşım sorununu kökten çözdüğünü ifade etti. Özyurt, bölgenin iş ve sosyal yaşamı bir arada sürdürmeye olanak sağladığını kaydetti.

Bahaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdüssamet Bahadır ise lokasyona vurgu yaparak, temeli atılarak yapımına başlanan Meydan Ardıçlı projesinin Ardıçlı Evleri’ne komşu konumda yer aldığını bildirdi. Meydan Ardıçlı projesi içinden metronun geçtiğini anlatan Bahadır, “Sosyal yaşamın hareketli olduğu bu bölgede Meydan Ardıçlı projesi ev sahipleri hayatın dinamik temposunu yaşarken, aynı zamanda evlerinden uzaklaşmadan günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Meydan Ardıçlı’nın kalbi olarak görülen meydanlar, kamuya açık yapısıyla sosyal hayatı daha da zenginleştirecek” dedi.

Merkezi noktalara çok yakın

Esenyurt’un Doğan Araslı Bulvarı üzerinde Bahçeşehir girişi ve TEM bağlantı yolu üzerinde hayata geçirilen Meydan Ardıçlı, yeni hizmete geçen İstinye Üniversitesi Liv Hastanesi’ne 200 metre uzaklıkta yer alıyor. TEM Otoyolu’na 850 metre, Esenyurt İlköğretim Okulu’na 320 metre mesafede yer alan proje, toplu taşımanın sağladığı kolay ulaşım avantajıyla da dikkat çekiyor. Alışveriş noktalarına çok yakın mesafede yer alan Meydan Ardıçlı, Akbatı AVM’ye 800 metre, Torium AVM’ye, Marmarapark AVM’ye, 5M Migros’a, Carrefour’a, Bauhaus ve Koçtaş Yapımarket’e ise 5 dakika mesafede bulunuyor.

IMG_6121

Gayrimenkul sektörünün öncü firmalarından biri olan Özyurtlar Holding, Bahaş Holding iş birliğiyle Esenyurt Doğan Araslı Bulvarı Merkez Caddesi üzerinde yeni bir projeye başlamanın heyecanını yaşıyor. Yılbaşından bu yana bir çok yeni proje ev sahipliği yapan Özyurtlar Holding, şimdi de Meydan Ardıçlı projesi için ön satışa başladı.

Bugüne kadar pek çok başarılı projeye imza atan Özyurtlar Holding, şimdilerde yeni bir projeye başlamanın heyecanını yaşıyor. Yılbaşından bu yana pek çok yeni projeye ev sahipliği yapan Özyurtlar Holding, şimdi de Bahaş Holding’le iş birliğine gidiyor. Esenyurt Doğan Araslı Bulvarı sonunda inşa edilecek olan Meydan Ardıçlı projesi için ön satışa başlayan Özyurtlar Holding, projenin inşaat çalışmaları için gün sayıyor.

70 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek olan Meydan Ardıçlı projesi, konut ve alışveriş merkezinden oluşuyor. Bin 700 konutun yer alacağı proje, Esenyurt Doğan Araslı Bulvarı Merkez Caddesi üzerinde, Bahçeşehir girişinde ve TEM bağlantı yolu üzerinde yükselecek. Esenyurt’un sosyal kültürel yapısına yön verecek olan Meydan Ardıçlı, yüksek yatırım değeriyle dikkat çekiyor.

“Fiyat avantajı, lansman öncesine kadar devam edecek”

Meydan Ardıçlı projesini, Bahaş Holding iş birliğiyle gerçekleştireceklerini söyleyen Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, projenin Esenyurt’a yeni bir kimlik kazandıracağını, bölgenin sosyo kültürel yapısına yön vereceğini anlattı. Proje için ön satışa başladıklarını anlatan Özyurt, “Projeye daha şimdiden büyük bir ilginin olduğunu söyleyebiliriz. Ön satışa yönelik avantajlı fiyatlar lansmana kadar devam edecek” dedi.

Merkezi noktalara çok yakın

Esenyurt’un Doğan Araslı Bulvarı üzerinde Bahçeşehir girişi ve TEM bağlantı yolu üzerinde hayata geçirilen Meydan Ardıçlı, kolay ulaşımı ve merkezi noktalara yakınlığıyla öne çıkıyor. TEM Otoyolu’na 850 metre, Esenyurt İlköğretim Okulu’na 320 metre mesafede yer alan proje, toplu taşıma araçlarıyla dikkat çekiyor. Alışveriş noktalarına çok yakın mesafede yer alan Meydan Ardıçlı, Akbatı AVM’ye 1.2 kilometre, Torium AVM’ye, Marmarapark AVM’ye, 5M Migros’a, Real Hipermarket ile Bauhaus ve Koçtaş Yapımarket’e ise beş dakika mesafede bulunuyor.

 

 

blog foto

 

İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencilerinin oylaması ile 30’a yakın sektörün enlerinin belirlendiği törende “En İyi Şirket” dalında ki ödül, Özyurtlar Holding’e verildi. “Sektörün Enleri” ödül töreninde ödülünü almak üzere kürsüye davet edilen Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, başarısının sırrını, sebat etmek olarak açıkladı. İşin hilesini ise dürüstlük olarak tanımlayan Özyurt, gençlere çok çalışmaları tavsiyesinde bulundu

İstanbul Gelişim Üniversitesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Sektörün Enleri” ödül töreninde en iyi şirket dalında ki ödül, Özyurtlar Holding’e verildi. İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencilerinin oylaması ile 30′ yakın sektörün enlerinin belirlendiği törende iş dünyasının önemli isimleri bir araya geldi. İstanbul Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen organizasyonda ünlü markalar, öğrencilerin oylamasıyla ödüllendirildi. “Sektörün Enleri” ödül töreninde ödülünü almak üzere kürsüye davet edilen Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenlerine aldığı ödülden dolayı teşekkür etti. Üniversite öğrencilerine seslenen Özyurt, başarısının sırrını ise şöyle anlattı: “Eskiden sebat etmek diye bir deyim kullanılırdı. Sebat etmek demek; çalışmak ve sabır göstermek ayrıca zorluklarla sıkıntılarla baş etmek, göğüs germek demekti. Oysa ki şimdi pek çok kişi, çalışmadan, mücadele etmeden, kolayca hedefe ulaşmanın yollarını arıyor. Bu durum başarı değil ne yazık ki başarısızlığı getiriyor. Ayrıca başarının hilesi ne diye soranlara ise cevabım, ‘işin hilesi dürüstlüktür’ diyorum.”