Esenyurt Halkı Bizi Yeterince Tanımıyor

“Esenyurt Halkı Bizi Yeterince Tanımıyor”

“30 yıldır Öz Kaynaklarımızı Kullandık, Belediyeden Bir Tek Kuruş Bile İhale Almadık“

Özyurtlar Holding (Özyurtlar İnşaat A.Ş.) Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, geride bıraktığımız yerel seçim sonuçlarını gazetemize değerlendirdi. Özyurtlar Holding (Özyurtlar İnşaat A.Ş.) ‘in Esenyurt’ta başka bir firma  ile karıştırıldığını belirten Tamer Özyurt; “Birileri bizim üzerimizden  Esenyurt’un yeni Belediye Başkanına yaranmaya çalışıyor” dedi.

Yaptığı konut projeleri ile inşaat sektörünün önde gelen isimlerinden olan Özyurtlar Holding (Özyurtlar İnşaat A.Ş.)  Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Esenyurt seçim sonuçlarını değerlendirdi.

“Toplum kutuplaştı, şimdi kaynaşma zamanı”

Seçim sonuçlarının, İstanbul’a ve ülkemize hayırlı olmasını dileyen Tamer Özyurt; “Değişikliğin olması gerektiğini savunanlardanım. Çok uzun süredir İstanbul aynı parti tarafından yönetilmesi, güç zehirlenmesi yarattı. Siyasete uzak insanlar bile bunun farkındaydı. Ülkemiz bu ayrıştıran dilden sürekli yara alıyordu. Şimdi ise ayrışmayı giderecek bir süreç içinde olduğumuza inanıyorum. Kutuplaşan toplumun tekrar bir araya getirilmesi şart. Kutuplaşmayı önlemek bile insanları kolayca bir birine bağlayacaktır” dedi.

Özyurtlar Holding (Özyurtlar İnşaat A.Ş.)’e vurarak prim yapmaya çalışıyorlar”

Değerlendirmelerine Esenyurt özelinde devam eden Tamer Özyurt; “Esenyurt’ta Belediye Başkanlığı el değiştirdi. Yeni bir Belediye Başkanı seçildi. Ama mevcut kadrolar, sanki eskiden savundukları parti belli değilmiş gibi sırf Belediye Başkanına yaranmak için toplumu daha çok ayrıştırıyor. Bunu biz şirket olarak da bizzat yaşıyoruz. Sanki tüm şantiyelerimiz kaçakmış gibi zabıta ordularıyla denetleniyor.

Denetlensin hiç sıkıntı yok her daim denetimlere, kontrollere Açık ve Saygılıyız. Doğruda buluyoruz. Şirketimizdeki ben dahil tüm çalışanlarımızın misyonu hep devletçi olmuştur. Fakat şuan da birileri  ŞOV PEŞİNDE.

30 yıldır ticaret yapan, bu ilçedeki onbinlerce kişiye istihdam sağlayan, belediye bütçesine 10 yıldır %10’un üzerinde tek başına gelir sağlayan, her yıl milyonlarca lira harç ve vergi olarak Belediye’ye kaynak aktaran, buna karşılık otuz yıldır Belediyeden tek bir metre kare yer satın almayan, bir tek kuruş ihale almayan Özyurtlar Holding (Özyurtlar İnşaat A.Ş.) ‘e vurarak prim yapmaya çalışıyor.

Esenyurt’ta ki binlerce dar gelirli, hayatları boyunca ev almaya güçleri yetmeyecek insanları Ev Sahibi yaptık. Bizim dışımızdaki bazı şirketlerden konut alıp mağdur olan binlerce insana UMUT OLDUK.

Birileri anlam veremediğimiz bir şekilde saf değiştirerek, Belediye Başkanına yaranmaya çalışıyor, bunu da bizim üstümüzden göstermeye çalışıyor” şeklinde konuştu.

“Öz kaynaklarımızı kullandık, belediyeden bir tek kuruş bile ihale almadık”

Esenyurt halkının kendilerini yeteri kadar tanımadığını söyleyen Tamer Özyurt; “Esenyurt halkı bizi çok iyi tanımıyor. İnsanları yanılgıya düşüren durum ise, Özyurtlar Holding (Özyurtlar İnşaat  A.Ş.)  ile  Özyurt A.Ş. arasındaki isim benzerliği. İki firmanın isim benzerliği ayrı firmalar değil de bir bütünmüş gibi algı yaratıyor. Halbuki iki firmanın  şirket ismi dışında uzak yakın hiçbir benzerliği ve kan bağı yoktur. Biz Özyurtlar Holding (Özyurtlar İnşaat A.Ş.) ‘in varlığı 30 yıla dayanıyor.

Özyurtlar Holding (Özyurtlar İnşaat A.Ş.) ‘in tek sahibi Tamer Özyurt olarak şahsımdır. Aslen Gaziantepliyim. Evli 4 çocuk babasıyım. Diğer Özyurt A.Ş. ise Trabzonlu bir ailedir. Belediyeden ihale alan, iş alan, arazi alan ve bunlara karşılık ödeme alan Trabzonlu Özyurt A.Ş.’dir. Biz ise yaptığımız bütün işlerde öz kaynaklarımızı kullanıyoruz. Az evvel söylediğimi tekrar üstüne basarak söylüyorum; “Esenyurt Belediyesi’nden ne bir santimetre kare arazi nede bir tek  kuruşluk ihale almadık… “Böyle bir talepte dahi bulunmadık ve de ihtiyaç duymadık. Bugüne kadar bunları dile getirmedik. Esenyurt halkının bizi ayrıştırdığını ve gerçeklerin ne olduğunu bildiklerini düşünüyorduk. Ama günümüzde Esenyurt’lu hemşerilerimizin bir bölümünün bunu bilmediklerini ve siyaseten etkilendiklerini görünce bu açıklamayı yapma ihtiyacı duyduk. Bundan sonra da Esenyurt’taki mevcut işlerimizi yerine getirip, Esenyurt halkının şirketimize ihtiyaç duyduğu ve teveccüh gösterdiği sürece elimizden geldiğince faydalı olmaya çalışacağımızı Esenyurt halkına bildirir “ Sevgi ve Saygılarımı Sunarım” ifadelerini kullandı.

 

Özyurtlar Holding

Önceki haber

ÖDÜL İSTANBUL PEYZAJI VE HAVUZLARIYLA DOĞAYLA İÇ İÇE YAŞAM SUNUYOR!

Sonraki Haber

Kampanya, orta gelir grubunun ev sahibi olmasının önünü açacak

Özyurtlar Holding olarak; 1990 senesinde çıktığımız bu yolda 80.000 kişiyi ev sahibi yaptık. İstikrarlı yükselişimiz ve profesyonel kadromuz ile toplam 2 milyon m2 alana 20.000+ konut inşa ettik.