Kentsel Dönüşüm Başkanlığı Kuruldu: Ev sahiplerinin %51’inin’evet demesi yetecek

Kentsel dönüşümü hızlandıracak, Kentsel Dönüşüm Başkanlığı kuruldu.

Meclis’te görüşülen Kentsel Dönüşüm Kanunu sonrası bu uygulayıcı başkanlığın TOKİ benzeri bir yaptırım gücüne sahip olması bekleniyor.

Müteahhitlerin uzun süredir talep ettiği kentsel dönüşümü hızlandıracak ve sorunları tek çatıda çözecek ilk önemli adım atıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde yer alan Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü kaldırılarak yerine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Kentsel Dönüşüm Başkanlığı kuruldu. Bu başkanlık, sil baştan değişen kentsel dönüşüm kanunu sonrası TOKİ benzeri bir güce sahip olacak. Sektör yetkilileri “Önceden dönüşümde 3’te 2 çoğunluk aranıyordu. Yani 10daireden 7’siııin kentsel dönüşüm için imza atması gerekiyordu. Meclis’teki yeni kanun ile oran yüzde 51’e çekilecek. Yeni başkanlık bu süreci yönetecek, bu da kentsel dönüşümü hızlandırır” diye konuştu

Önceki haber

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı Kuruldu

Sonraki Haber

150 Milyondolarlık yatırımda teslimler başlıyor

Özyurtlar Holding olarak; 1990 senesinde çıktığımız bu yolda 80.000 kişiyi ev sahibi yaptık. İstikrarlı yükselişimiz ve profesyonel kadromuz ile toplam 2 milyon m2 alana 20.000+ konut inşa ettik.