Tamer Özyurt: Esenyurt Konutta birinci olurken, kentsel dönüşüme ihtiyacı olmayan nadir ilçelerden biri haline geldi

Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı  Tamer Özyurt, uygun fiyatlı inşaat yatırımlarının Esenyurt’u konutta birinci yaptığını söyledi.

“Esenyurt, 40 bin konut satışıyla 2023 yılında da liderliği elinde tutacak”

Özyurtlar Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, en çok konut satışının gerçekleştiği ilçeler sıralamasında son yıllarda zirveyi bırakmayan Esenyurt’un, 2023 yılında da rekor kırmaya aday olduğunu söyledi. Özyurt “Güvenli ve daha uygun fiyata satılan konutlar, ilçeyi en çok göç alan ve konut satılan ilçe yapıyor. 2023 yılında da 40 bin adet satışla Esenyurt’ta yeni bir rekor bekliyoruz” dedi.

İstanbul’da çok konut satışının gerçekleştridiği ilçeler sıralamasında son yıllarda zirveye oturan Esenyurt’un, geçen yıl 36 bin 315 adet satışla 2022’de de zirvedeki yerini koruduğuna dikkat çeken Özyurtlar Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, 2023 yılında da 40 bin adet satışla Esenyurt’ta yeni bir rekor beklediklerini ifade etti. Özyurt, bu durumun en önemli sebeplerinin başında bölgede uygun fiyatlı ve güvenli yeni binaların inşa edilmiş olmasını gösterdi.

Esenyurt kentsel dönüşüme ihtiyacı olmayan nadir ilçelerden biri haline geldi

Çarpık kentleşmenin yoğun olduğu Esenyurt’un bu tarihten sonra başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarıyla kabuk değiştirdiğini kaydeden Özyurt “Yaklaşık 33 yıldır Esenyurt’tayım. 20 yıldır da ilçenini gelişimine bizzat şahit oldum. Deprem sonrasında deprem yönetmeliği ile birlikte riskli binalar yıkıldı. Yönetmeliğe uygun güvenli binalar inşa edilmeye başlandı. Biz de bu süreçte bölgede markalı konut projeleriyle Esenyurt’un ekonomik ve toplumsal gelişimine ciddi katkı sağladık. Esenyurt kentsel dönüşüme ihtiyacı olmayan nadir ilçelerden biri haline geldi. Bu dönüşüm ilçeyi güvenli konutun çekim merkezi haline getirdi. 1 milyonu aşan nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık ilçesi olan Esenyurt’ta çok fazla yeni inşaat var ve bu yeni konutlar daha uygun fiyata satılıyor. Bu durum da ilçeyi en çok göç alan ilçe yapıyor. Resmi rakamlara baktığımızda geçen yıl 36 bin 315 adet satışla 2022’de de zirvedeki yerini koruduğunu görüyoruz. Bu rakamın 2023 yılında 40 bin adete ulaşacağını öngörüyoruz. Uygun fiyatlı sağlam binalar Esenyurt’u konut satışında birinci sırada tutmaya devam edecek” diye konuştu.

Esenyurt’un genç nüfusuyla yükselen bir ekonomiye sahip olduğunu belirten Tamer Özyurt, genç nüfusun olduğu yerde üretimin ve işin de olduğunu ifade etti. Özyurt “Türkiye’nin nüfusu en yüksek ilçesi Esenyurt. Genç ve aktif nüfusun olduğu yerde ekonomi olur, iş olur. Esenyurt depreme karşı güvenli, nüfus yoğunluğu genç, ekonomisi zengin İller Bankası’ndan en büyük payı aldığı için de yüksek bir bütçeye sahip” dedi.

Kaynak: Emlaktuel

Önceki haber

Günün öne çıkan şirket haberleri

Sonraki Haber

TAMER ÖZYURT: ESENYURT, 2023’TE DE KONUT SATIŞINDA LİDER OLACAK

Özyurtlar Holding olarak; 1990 senesinde çıktığımız bu yolda 80.000 kişiyi ev sahibi yaptık. İstikrarlı yükselişimiz ve profesyonel kadromuz ile toplam 2 milyon m2 alana 20.000+ konut inşa ettik.